Edukacja

• Zajęcia edukacyjne pt. „Mój przyjaciel pies” w szkołach i przedszkolach

Celem pogadanki zwizualizowanej za pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej jest zapoznanie dzieci z prawidłowym zachowaniem się w obecności psa. Poznajemy psią komunikację, uczymy się odpowiedniego podchodzenia do czworonoga i jego głaskania. Pokazujemy dzieciom jak ważne jest zrozumienie języka, jakim posługują się psy. Rozmawiamy o psich potrzebach i o tym jak im sprostać. Ćwiczymy pozycję „drzewo” i „żółw”, czyli naukę bezpiecznego zachowania w przypadku ataku.

• Spotkania dla dzieci przejawiających lęk przed psami

Autorski program, którego celem jest przełamanie strachu u dziecka przed psami. Dzielimy się wiedzą i umiejętnościami na temat bezpiecznych postaw. Pokazujemy w jaki sposób najmłodsi domownicy mogą zostać psimi trenerami. Przedstawiamy różne osobowości czworonogów i szczegółowo omawiamy psią komunikację.

• Szkolenia dla pracowników schronisk, organizacji i stowarzyszeń pro-zwierzęcych

• Współpraca z hodowcami

Doradztwo w przeprowadzeniu właściwej socjalizacji i stymulacji szczeniąt. Przeprowadzanie testów psychicznych oceniających charakter psa (ocena w miocie), która jest bardzo pomocna przy wyborze szczeniaka dla przyszłych opiekunów.

Koszt powyższych usług jest ustalany indywidualnie, skontaktuj się z nami.