Edukacja

 

• Zajęcia edukacyjne pt. „Mój przyjaciel pies” w szkołach i przedszkolach

Celem pogadanki zwizualizowanej za pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej jest zapoznanie dzieci z prawidłowym zachowaniem się w obecności psa. Poznajemy psią komunikację, uczymy się odpowiedniego podchodzenia do czworonoga i jego głaskania. Pokazujemy dzieciom jak ważne jest zrozumienie języka, jakim posługują się psy. Rozmawiamy o psich potrzebach i o tym jak im sprostać. Ćwiczymy pozycję „drzewo” i „żółw”, czyli naukę bezpiecznego zachowania w przypadku ataku.

• Spotkania dla dzieci przejawiających lęk przed psami

Autorski program, którego celem jest przełamanie strachu u dziecka przed psami. Dzielimy się wiedzą i umiejętnościami na temat bezpiecznych postaw. Pokazujemy w jaki sposób najmłodsi domownicy mogą zostać psimi trenerami. Przedstawiamy różne osobowości czworonogów i szczegółowo omawiamy psią komunikację.

• Szkolenia dla pracowników schronisk, organizacji i stowarzyszeń pro-zwierzęcych

• Współpraca z hodowcami

Doradztwo w przeprowadzeniu właściwej socjalizacji i stymulacji szczeniąt. Przeprowadzanie testów psychicznych oceniających charakter psa (ocena w miocie), która jest bardzo pomocna przy wyborze szczeniaka dla przyszłych właścicieli.

• Centrum Terapii Psów, to prowadzony przez nas ośrodek w którym przebywają tzw. „trudne” przypadki. Większość z nich ma na swoim koncie nie jedno pogryzienie człowieka lub jest tak wycofana, że wykonanie jakiejkolwiek standardowej czynności przy psie nie jest możliwe. Skupiamy się więc na znajdowaniu przyczyny niepożądanego zachowania psa, wprowadzamy właściwą terapię i ćwiczenia. Celem tej działalności jest to, aby pies był przygotowany do życia wśród ludzi, a przez to miał możliwość szukania domu stałego.

Koszt powyższych usług jest ustalany indywidualnie, skontaktuj się z nami.